Przewodnik w Rawennie

PRZEWODNIK W RAWENNIE

1. RAWENNA KLASYCZNA
Program przewiduje zwiedzania najważniejszych zabytków usytułowanych w centrum miasta: mauzoleum Galli Placydi, bazylika Świętego Witalisa, baptysterium Neona, bazylika Świętego Apollinarego, grób Dantego Alighieri oraz Piazza del Popolo (rynek).
Bilet wstępu na wyżej wymienione zabytki kosztuje 8,50 euro na osobę (cena biletu ulgowego; 1 wejście gratis co 20 osób; gratis księża, dziennikarze i niepełnosprawni z opiekunem, dzieci do 10 lat). W okresie od 1 marca do 15 czerwca należy dokonać oddzielnej rezerwacji do mauzoleum Galli Placydi, która kosztuje dodatkowe 2 euro na osobę.

Czas zwiedzania: ok. 3 h

Cena usługi:
120 EUR - do 30 os.
4 EUR/os. - powyżej 30 os.
20 EUR - opłata rezerwacyjna.

2. RAWENNA STOLICĄ MOZAIKI
Program obejmuje zwiedzanie następujących zabytków: bazyliki Świętego Apollinarego w Classe ze wspaniałymi mozaikami bizantyjskimi z VI wieku (5 km od centrum Rawenny, przejazd autokarem), spacer po centrum miasta i wizyta bazyliki Świętego Jana Ewangelisty z mozaikami średniowiecznymi z XII wieku, Piazza del Popolo, bazylika Świętego Franciszka z średniowieczną kryptą zalaną wodą, w której można podziwiać mozaiki podłogowe oraz grób Dantego Alighieri. Bilet wstępu za 5 euro jedynie do bazyliki Świętego Apollinarego w Classe (gratis szkoły i osoby ponad 65 letnie). Pozostałe zabytki gratis.

Czas zwiedzania: ok. 3 h

Cena usługi:
120 EUR - do 30 os.
4 EUR/os. - powyżej 30 os.
20 EUR - opłata rezerwacyjna.

3. DZIEŃ W RAWENNIE
Rano zwiedzanie zabytków w centrum miasta (program Ravenna Klasyczna), po południu wizyta w baptysterium Ariańskim, mauzoleum Teodoryka (z zewnątrz), następnie przejazd autokarem lub miejskim autobusem do miejscowości Classe (5 km od centrum Rawenny) i wizyta bazyliki Świętego Apollinarego.
Bilet wstępu: 8,50 euro na zabytki w centrum miasta (cena biletu ulgowego), dodatkowo 5 euro za wizytę w bazylice Świętego Apollinarego w Classe (gratis szkoły i osoby ponad 65 letnie).

Czas zwiedzania: ok. 6 h (z krótką przerwą na lunch)

Cena usługi:
160 EUR - do 30 os.
5 EUR/os. - powyżej 30 os.
20 EUR - opłata rezerwacyjna.

Wyjeżdżając do Włoch
zachęcamy do wypożyczenia bezprzewodowych zestawów słuchawkowych do oprowadzania grupowego tour guide system.
Szczegóły: www.tourguidesystem.pl


Początek strony