Przewodnik w Bolonii

PRZEWODNIK W BOLONII

1. BOLONIA KLASYCZNA
spacer po Starym Mieście, Piazza Maggiore ze swoimi budynkami miejskimi, a wśród nich: Ratusz (zwiedzanie wnętrza w tym schody Bramantego i Sala Farnese z freskami jeśli czas pozwoli), Fontanna Neptuna z rzeźbami wykonanymi przez flamandzkiego artystę Giambologna, Pałac Króla Enzo i Sala Borsa (dawna Giełda), Bazylika Świętego Petroniusza - jeden z największych kosciołów w świecie chrześcijańskim (zwiedzanie wnętrza w godzinach otwarcia kościoła), budynek Archiginnasio będącym starą siedzibą Uniwersytetu Bolonii (zwiedzanie wnętrza w godzinach otwarcia). Przejście przez niezwykle ruchliwą dzielnicę miasta ze straganami i sklepami w których przez całe stulecia są sprzedawane słynne bolońskie specjały: tortellini, lasagne, mortadella, ocet balsamiczny, parmezan i olej z oliwek. Następnie zobaczymy Kościół Świetego Szczepana, miejce znane pod nazwą Kompleksu Siedmiu Kościołów (zwiedzanie wnętrza w godzinach otwarcia kościoła). Wycieczka kończy się przy słynnych Krzywych Wieżach: Torre degli Asinelli i niebezpiecznie krzywa Torre Garisenda.

Czas zwiedzania: ok. 3 h

Cena usługi:
110 EUR - do 20 os.
2 EUR/os. - powyżej 20 os.
20 EUR - opłata rezerwacyjna.

2. BOLONIA DLA PIELGRZYMEK
Zwiedzania następujących kościołów: Kościół Św. Franciszka przy Piazza Malpighi, Św. Dominika z jego przepięknym marmurowym grobowcem (wejście do kaplicy przy grobie płatne 50 centów od każdej osoby) oraz Kościóła Św. Szczepana. Podczas spaceru po Starym Mieście - Piazza Maggiore ze swoimi budynkami miejskimi, a wśród nich: Ratusz (zwiedzanie wnętrza - tylko schody Bramantego), Fontanna Neptuna z rzeźbami wykonanymi przez flamandzkiego artystę Giambologna, Pałac Króla Enzo i Sala Borsa (dawna Giełda), Bazylika Świętego Petroniusza - jeden z największych kosciołów w świecie chrześcijanskim (zwiedzanie wnętrza w godzinach otwarcia kościoła), budynek Archiginnasio będącym starą siedzibą Uniwersytetu Bolonii (zwiedzanie wewnętrznego krużganku). Wycieczka kończy się przy słynnych Krzywych Wieżach: Torre degli Asinelli i niebezpiecznie krzywa Torre Garisenda.

Czas zwiedzania: ok. 3 h

Cena usługi:
110 EUR - do 20 os.
2 EUR/os. - powyżej 20 os.
20 EUR - opłata rezerwacyjna.

Uwagi dodatkowe:
W Bolonii nie płaci się biletów wstępu.
Ważne!! Wiekszosc kościołów zamyka na siestę ok. godz. 12.30 i otwiera po południu ok. 15.30. Od roku 2012 wejście do bazyliki Św. Petroniusza dla grup powyżej 7 osób jest możliwe tylko z zestawem słuchawkowym (tzw. VOX system). Jeśli grupa go nie ma, jest możliwość wynajęcia słuchawek (oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem) bezpośrednio w kościele za 1,50 euro na osobę i można je wykorzystać podczas całego zwiedzania Bolonii.
Budynek Archiginnasio jest otwarty w sobotę do godz. 13, w niedzielę zamknięty.
Dla grup pielgrzymkowych istnieje możliwość zamówienia mszy w Kościele Św. Dominika.
Do Bolonii nie płaci się wjazdu (tzw. check point). Autokar może zaparkować na Autostazione (Dworzec autobusowy), który kosztuje ok. 40 euro lub na darmowym parkingu przy terenach targowych (Fiera Bologna). Przystanek turystyczny dla autokarów (tylko na potrzeby wysiadania turystów!) znajduje się również na Piazza Malpighi (naprzeciwko kościoła Św. Franciszka, 5 min spacerem od Piazza Maggiore).

Wyjeżdżając do Włoch
zachęcamy do wypożyczenia bezprzewodowych zestawów słuchawkowych do oprowadzania grupowego tour guide system.
Szczegóły: www.tourguidesystem.pl


Początek strony